MOTIVAČNÍ MYŠLENKY DNE

Myšlenky dne, které nás v každodenním stresu přinutí zastavit se a zamyslet se.2019


Je velmi pohodlné žít stejně jako ostatní.

Plnit si své sny a přání chce obrovský kus odvahy, ale stojí to za to.

Musím říct, že vždycky obdivuji všechny ty lidi, kteří se neřídí společenskými konvencemi, a dělají si svůj život skutečně podle sebe. Je tisíckrát jednodušší plavat se všemi ostatními rybami, než plavat proti nim - podle sebe. Jakmile se třeba jen trochu začneme odlišovat od společensky zaběhlého kurzu, začnou se objevovat spousty narážek a pochyb. Skoro by se zdálo, jako bychom dělali něco nelegálního a protiprávního, podle těch reakcí okolí. Možná zejména z tohoto důvodu, plave většina lidí s proudem. Mají sice své sny a vidí cestu, kterou by chtěli jít, ale bojí se tlaku a posměšků okolí, takže raději jedou dál ve stejném vlaku s ostatními.Jenže naskočit do vlastní drezíny, která jede úplně po jiné (třeba nepoužívané) koleji, je obrovské obrodružství, je tam spousta místa a samozřejmě nepřeberné množství možností, protože už tam nejsou žádné mantinely vytvořené ostatními.

Přestaňme řešit, co by si kdo mohl myslet. Chceme-li něco udělat nebo někam jet, udělejme to. Neberme pochybnosti ostatních osobně. Vždyť jde o náš život, tak proč se budeme pořád jen někde schovávat? Co to je za život?

Ti, kteří tráví čas tím, že hledají chyby druhých,

obvykle nemají čas na to, aby opravovali ty vlastní.

Nikdo z nás není neomylný. Pokud by to někdo o sobě začal tvrdit, podezříval bych ho ze lži nebo z toho, že je automatizovaný robot, nikoliv člověk. Chyby k nám neodmyslitelně patří. Jsou pro náš vývoj opravdu důležité. Jak bychom se naučili chodit, kdybychom před tím tisíckrát neupadli? Každá dovednost a každý růst spočívá v učení se z minulých pádů.Přestože jsou nám chyby přirozené, najde se spousta lidí, kteří hledají nedostatky druhých, a mnohdy se na ně snaží upozorňovat. Jsou tak zaměření na druhé lidi, že jim úplně uniká, že i oni mají své vlastní chyby, na kterých mohou sami pracovat.Nedostatky, které vnímáme u ostatních lidí, jsou většinou jen odrazem našich vlastních neduhů. Druzí nám tak slouží jako určité zrcadlo.Zaměřme se sami na sebe, aby se naše chyby stále neopakovaly, a posloužily nám k rozvoji. Nesnažme se být soudcem druhých lidí, každý má svou vlastní cestu životem.

Jsem vděčný za negativní lidi v mém životě.

Permanentní nespokojenci. Zhrzenci z výsledků voleb, co si budou neustále stěžovat jen z plezíru. Ti, co i kdyby jste udělali silnici stříbrnou, budou tvrdit proč není zlatá. Nebo prostě ti, co ze strachu z vlastního názoru před sousedy budou raději alibisticky přikyvovat a tím vlastně sebe utápět v negativismu.

Oni mi totiž přesně ukazují, kým nechci být.

       Buďte vděční za všechny negativní lidi, které máte ve svém životě. Oni Vám totiž nejenom ukazují, kým nechcete být, ale zároveň vidíte, jaký kus cesty jste již sami prošli. Je to jako nastavené zrcadlo, jak se dá také žít.
       Já si také ohledně toho, co dělám, uvědomím, že je pořád, co dělat. Je tu velký počet lidí, kterým se dneska nelíbí, co dělám, ale za pár let s tím budou třeba s
ouhlasit. Nálada a energie ve společnosti se totiž postupně mění.
      Vždy ukazujte negativním lidem cestu na svém příkladu. Až Vás uvidí šťastné, moudřejší, usměvavé a spokojenější než kdy
předtím, přijdou se ptát sami, co se děje :).

A třeba místo svého negativismu budou sami přemýšlet, jak se mohou změnit.


Každý den dostaneme novou šanci na změnu našeho života.

      Někteří lidé často naříkají na události, které se jim v minulosti udály. Zabývají se jimi tak moc,
že zapomenou žít tím, co se odehrává nyní.. Pořád jen lamentují nad nějakými křivdami, a své myšlenky
nechají toulat stále na těch samých minulých situacích.
      To, jaký byl váš život včera, nemusí mít nic společného s tím,  jaký je dnes. Jediné, co tyto dva světy propojuje je vaše mysl, v ní si nosíte tu minulost neustále s sebou.

Našim jediným a opravdovým majetkem je čas.
Květa Fialová

     Lidé střádají a hromadí majetky, aniž by si mnohdy uvědomovali, že tím ryzím a opravdovým majetkem již dávno disponují.
     Času je dostatek a je vyměřen každému stejně. Všichni ho máme úplně stejně - 24 hodin denně. Nemůžeme ho přeskočit, urychlit nebo dokonce natáhnout. Je to nejspravedlivější jednotka, protože je neměnná, ale přesto nikdo z nás neví, kolik mu ho ještě zbývá. A nikdo tady nezůstane, každý z nás jednou odejde, a všechny ty majetky, peníze, auta, domy tady bude muset nechat.
     Přestože, je čas spravedlivá komodita, tak s ním každý neumí nakládat tak, jak by chtěl. Jsou lidé bohatí a chudí. Jsou lidé, kteří žijí v lásce k druhým a jiní žijí v nenávisti, přestože startovní čára byla u všech stejná.
     Naučme se ho využívat efektivně a v náš prospěch. Zdravě si ho užívejme, tak nejlépe jak umíme.Radujme se z maličkostí a buďme přítomni a vědomi. Buďme opravdu vděční za každý nový den,
který se probudíme.
Buďme vděční za každý den strávený v míru a v lásce.
     Odpoušťejme, a nechme odejít zbytečnou zášť.Buďme vděční za život, který nám byl dán,
protože to všechno jednou pomine a nic z toho,
co teď máme, není samozřejmost. 

JE TO DAR!


                              Tvůj čas je na tomto světě omezený, tak s ním neplýtvej ...
            www.youtube.com/watch?v=dof-JtcyOT4